Prasówki z polityki na WOS

Zmiany w polskim rządzie D. Tuska.

Premier Donald Tusk ujawnił, jak będzie wyglądać jego rząd po rekonstrukcji. Z dotychczasowych stanowisk odchodzą minister finansów Jacek Rostowski, minister edukacji Krystyna Szumilas, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, minister sportu Joanna Mucha a także minister środowiska Marcin Korolec. Już wcześniej dymisję złożył minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak. 

Zobacz, jak premier Donald Tusk obsadził stanowiska w swoim nowym, zrekonstruowanym i odmłodzonym rządzie.

Michała Boniego na stanowisku szefa ministerstwaadministracji i cyfryzacji zastąpi europoseł PO Rafał Trzaskowski.

Mateusz Szczurek obejmie fotel ministra finansów po Jacku Rostowskim.

Dotychczasowa minister rozwoju regionalnego stanie na czele nowo utworzonego ministerstwa rozwoju regionalnego i transportu. Będzie także nowym wicepremierem. Nowe ministerstwo powstało w wyniku połączenia dotychczasowego ministerstwarozwoju regionalnego (którym kierowała właśnie Bieńkowska) oraz „osieroconego” przez Sławomira Nowaka ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Dotychczasowy podsekretarz stanu w ministerstwiefinansów obejmie tekę ministra środowiska po ministrze Marcinie Korolcu.

Posłanka PO zastąpi na stanowisku ministra edukacjikrytykowaną Krystynę Szumilas.

Europosłanka PO Lena-Kolarska Bobińska obejmie pieczę nad ministerstwem nauki i szkolnictwa wyższego po odejściu Barbary Kudryckiej.

Poseł PO będzie ministrem sportu po odejściu z resortu Joanny Muchy.