Prasówki ze sportu na WOS

Zbigniew Boniek nowym prezesem PZPN!

Zbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były piłkarz Juventusu Turyn i AS Roma wygrał już w drugiej turze, w której poparło go 61 delegatów. Wybory odbyły się w warszawskim hotelu Sheraton.
W pierwszej turze głosowania Bońka zagłosowało 45-ciu delegatów. Drugi wynik uzyskał prezes łódzkiego ZPN Edward Potok – 27 głosów.

Żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości, co oznaczało konieczność drugiego głosowania. Nie wziął w nim udziału Stefan Antkowiak, który w pierwszej rundzie uzyskał najmniejsze poparcie (10 głosów).

W drugiej turze Boniek uzyskał 61 głosów, co wystarczyło mu do zwycięstwa w wyborach. Drugi znów był Potok (27 głosów), trzeci Roman Kosecki (15 głosów), a czwarty Zdzisław Kręcina (13).

– Udało się, jestem wzruszony. Tym, którzy na mnie głosowali, chciałem gorąco podziękować. A tym, którzy głosowali na innych powiedzieć, że Zbigniew Boniek jest prezesem całego PZPN, wszystkich członków, a związków jest 16, a nie 14 czy 15 – powiedział Boniek.

Szybko zakończył swoje pierwsze wystąpienie w roli prezesa, bo „nie chciał wprowadzać fermentu, a trzeba jeszcze wybrać zarząd”. – Prezes musi mieć swoją drużynę – zaznaczył.

Najgłośniej ze zwycięstwa Bońka cieszył się na sali obrad w szef Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, który był jednym z głównych zwolenników triumfatora wyborów, a cztery lata temu zorganizował z sukcesem kampanię wyborczą Grzegorzowi Lacie.

– Jestem po prostu szczęśliwym facetem. Takiego prezesa potrzebowaliśmy – powiedział Greń.

Wyniki 1. tury głosowania:
1. Zbigniew Boniek 45
2. Edward Potok 27
3. Roman Kosecki 19
4. Zdzisław Kręcina 15
5. Stefan Antkowiak 10.

Wyniki 2. tury głosowania:
1. Zbigniew Boniek 61
2. Edward Potok 27
3. Roman Kosecki 15
4. Zdzisław Kręcina 13.