Prasówki ze Świata na WOS

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

Autokar należący do firmy Star Turist z Olsztyna z 66 pasażerami na pokładzie miał wypadek na autostradzie A10 w okolicy Berlina. 22 osobom udzielono pomocy medycznej, 11 jest ciężko rannych.

Autokar realizował przejazd liniowy z Niemiec (Nadrenii-północnej Westfalii) do miejscowości północnej Polski. Jak informuje firma Sindbad, na której zlecenie jechał, do wypadku doszło ok. godz. 5 rano. Z niewyjaśnionych przyczyn autokar zjechał z drogi i przewrócił się na bok w okolicach miejscowości Niederlehme.

Wszyscy pasażerowie zostali uwolnieni z pojazdu. Poszkodowani trafili do okolicznych szpitali. Wśród jedenastu rannych jest jedna osoba z cięższymi obrażeniami, które jednak nie zagrażają jej życiu. Jak informuje konsul Rafał Gajewski z ambasady RP w Berlinie, że strona niemiecka stosuje określenie „ciężko ranny” do wszystkich poszkodowanych wymagających dłuższej hospitalizacji, co może być mylące dla polskiego odbiorcy.

Na miejsce dotarły już dwa autokary zastępcze. Z chwilą uzyskania zgody służb pasażerowie będą mogli kontynuować nimi podróż do Polski.