Prasówki z kraju na WOS

Wybuch w Warszawie. Sprawca najpierw zaatakował nożem

W biurze budynku przy skrzyżowaniu ulic Gocławskiej i Grochowskiej w Warszawie doszło do wybuchu – informuje TVN24. Jak powiedział Artur Laudy ze straży pożarnej, jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.
Z informacji przekazanych przez policję wynika, że w biurze doszło do zabójstwa.

– Do biura jednej z firm, która znajduje się w kamienicy przy ulicy Grochowskiej, wszedł 48-letni mężczyzna. Zaatakował nożem osoby przebywające w środku. Jedna z jego ofiar to 46-latek, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu – powiedział TVP Info Mariusz Mrozek z zespołu prasowego stołecznej policji.

Napastnik miał przy sobie także niewielki ładunek wybuchowy. Wybuch nastąpił prawdopodobnie przypadkowo. Ranił sprawcę w dłoń i brzuch. Mężczyzna ma zostać przesłuchany, gdy pozwoli na to jego stan zdrowia.

Ranna została także inna osoba pracująca w biurze. Została przewieziona do szpitala.

Z budynku ewakuowano 25 osób. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna oraz pirotechnicy, którzy przeszukują kamienicę w poszukiwaniu innych materiałów wybuchowych.

Rzecznik policji zapewnia, że będą badać motywy sprawcy. Póki co nie wiadomo, czy mężczyzna w jakikolwiek sposób jest związany z pracownikami firmy lub samą firmą.