Prasówki z kraju na WOS

Wraca zima! Intensywne opady śniegu w całej Polsce

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Znowu zrobi się biało. Pierwsze, słabe opady śniegu prognozowane są już na niedzielę. Intensywnie ,w całym kraju zacznie padać w poniedziałek. W niektórych regionach kraju spadnie nawet 10 cm śniegu.
Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu jest pod wpływem rozległego układu wyżowego rozciągającego się od Francji i W. Brytanii po Rosję. Pozostałe rejony Europy są w zasięgu niżów. Polska jest pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Niedziela: opady śniegu lub marznącej mżawki
W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Miejscami słabe opady śniegu, mżawki lub marznącej mżawki, silne zamglenia oraz początkowo mgły ograniczające widzialność od 300 m do 3000 m. Temperatura maksymalna od -3 stopni do -1 stopnia C na wschodzie i w dolinach karpackich do 0-2 stopni C na zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, miejscami zmienny.

Noc z niedzieli na poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże lub całkowite, lokalnie większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu, mżawki lub marznącej mżawki; w silnych zamgleniach lub mgłach widzialność od 300 m do 3000 m. Nad ranem na wybrzeżu możliwe umiarkowane opady śniegu.

Temperatura minimalna od -7 do -4 stopni C na wschodzie do -1 do 0 C na zachodzie i na wybrzeżu; w dolinach karpackich od -9 stopni do -5 stopni C. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i Pomorzu przechodzący w słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.