Prasówki z kraju na WOS

W marcu rusza ogólnopolska karta dużych rodzin

W marcu najprawdopodobniej wejdą w życie zniżki dla rodzin wielodzietnych w formie ogólnopolskiej karty dużej rodziny – podaje „Rzeczpospolita”. W ten sposób rząd realizuje obietnice wsparcia dla rodzin.

Karty mają stanowić ułatwienia dla rodzin z minimum trójką dzieci. Każdy młody członek rodziny będzie mógł korzystać w wielorakich zniżek do 18 roku życia. Jeśli potem będzie się wciąż uczył, to aż do ukończenia 25 roku życia. Zniżki będą obowiązywały choćby w PKP. Rodzice minimum trojga dzieci mogą liczyć na blisko 40-proc. ulgę na przejazdy koleją dla rodziców wielodzietnych. Mają też być zniżki dla ich dzieci. Wyniosą 20 proc., jeśli jest ich w rodzinie troje, 25 proc. gdy jest ich czworo i pięcioro, oraz 40 proc. dla rodzin z sześciorgiem dzieci lub więcej. Co ważne, te rabaty będą doliczane do zniżek ustawowych.

Projekt rozporządzenia i uchwały ma w tym tygodniu wyjść z Ministerstwa pracy i Polityki Społecznej do konsultacji. Po dwutygodniowych konsultacjach dokumenty trafią pod obrady gabinetu. Zatem realny termin wejścia w życie programu to początek marca.