Uciekł z policyjnego konwoju. Złapano go po ponad tygodniu

Policjanci zatrzymali 25-letniego Marcina W., który na początku grudnia uciekł z policyjnego konwoju w drodze z Sądu Rejonowego w Łowiczu. Mężczyzna był karany za kradzież z włamaniem. Teraz odpowie m.in. za ucieczkę i naruszenie nietykalności policjanta.

Do zatrzymania doszło wczoraj wieczorem. 25-latek został przewieziony do Zakładu Karnego w Płocku, gdzie odbędzie pozostałą część kary – poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania. Śledczy przedstawią mężczyźnie zarzuty dotyczące tzw. samouwolnienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej konwojującego go funkcjonariusza policji. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia.

Marcin W. uciekł z konwoju 2 grudnia. Był przewożony przez policjantów z garnizonu mazowieckiego więzienia w Płocku do Sądu Rejonowego w Łowiczu w związku z toczącym się postępowaniem cywilnym. Odbywał karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

Uciekł, gdy wyszedł już z budynku sądu i wsiadał do samochodu. Z dużą siłą odepchnął konwojenta i zbiegł z kajdankami na rękach. Mimo pościgu, nie został złapany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Łowiczu.