Prasówki z kraju na WOSPrasówki z polityki na WOS

Sondaż dla „Rzeczpospolitej”: Nowoczesna goni Platformę

Według sondażu, który przeprowadził IBRIS dla „Rzeczpospolitej”, PiS utrzymało prowadzanie z 36 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasowała się PO, na którą zdecydowałoby się zagłosować 19 proc. badanych. Partia ta straciła 3 punkty procentowe w porównaniu do badania z 16-17 października. Na trzecie miejsce wskoczyła Nowoczesna, która zyskała aż 6 punktów proc. więcej niż w poprzednim badaniu i zanotował 12 proc. wynik.

Ruch Kukiz’15 także zanotował wzrost, ale nie tak duży, jak ugrupowanie Ryszarda Petru. Na ruch kierowany przez Kukiza zagłosowałoby 10 proc. ankietowanych, co daje 4 proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Na kolejnym miejscu znalazła się Zjednoczona Lewica, która zanotowała spadek o 5 punktów proc. i jej poparcie wyniosło 6 proc.

Partia Razem nadal ma dobre notowania w społeczeństwie, bo jej poparcie w badaniu wzrosło o 4 punkty i wynosi 5 proc. PSL zanotowało spadek o dwa punkty procentowe. Chęć oddania głosu na Ludowców wyraziło 4 proc. badanych. Na ostatnim miejscu znalazło się ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego, na która zagłosowałoby 4 proc. badanych.