Prasówki z kraju na WOS

„Solidarność” nie odpuści

„Solidarność” nie odpuści. Związek zapowiada protesty w czasie Euro 2012. Zamierza także zablokować kilka oficjalnych imprez – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
Według informacji gazety, związkowcy uznali piątkową blokadę Sejmu za wielki sukces. Dlatego chcą iść za ciosem i wykorzystać to narzędzie do walki z rządem.
Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, „Solidarność” – wbrew zapowiedziom – zorganizuje jednak protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego w czasie mistrzostw. Dojdzie do nich we wszystkich miastach, w których odbędą się mecze, w dniu ich rozgrywania.

„Protesty zorganizują tamtejsze regiony” – mówi „Rzeczpospolitej” członek Komisji Krajowej „Solidarności”. Związek zapowiada także blokady miejsc, w których prezydent i premier będą organizowali bankiety dla przedstawicieli UEFA i zagranicznych gości.

Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że związkowcy chcą połączyć siły z innymi organizacjami planującymi działania w czasie mistrzostw. Protesty zapowiedzieli między innymi taksówkarze, celnicy, środowisko Radia Maryja oraz przedsiębiorcy, którzy czują się poszkodowani w wyniku budowy stadionów lub autostrad. Więcej na ten temat – w „Rzeczpospolitej”.