“Solidarność” nie odpuści. Związek zapowiada protesty w czasie Euro 2012. Zamierza także zablokować kilka oficjalnych imprez – czytamy w “Rzeczpospolitej”.
Według informacji gazety, związkowcy uznali piątkową blokadę Sejmu za wielki sukces. Dlatego chcą iść za ciosem i wykorzystać to narzędzie do walki z rządem.
Jak dowiedziała się “Rzeczpospolita”, “Solidarność” – wbrew zapowiedziom – zorganizuje jednak protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego w czasie mistrzostw. Dojdzie do nich we wszystkich miastach, w których odbędą się mecze, w dniu ich rozgrywania.

“Protesty zorganizują tamtejsze regiony” – mówi “Rzeczpospolitej” członek Komisji Krajowej “Solidarności”. Związek zapowiada także blokady miejsc, w których prezydent i premier będą organizowali bankiety dla przedstawicieli UEFA i zagranicznych gości.

Z informacji “Rzeczpospolitej” wynika, że związkowcy chcą połączyć siły z innymi organizacjami planującymi działania w czasie mistrzostw. Protesty zapowiedzieli między innymi taksówkarze, celnicy, środowisko Radia Maryja oraz przedsiębiorcy, którzy czują się poszkodowani w wyniku budowy stadionów lub autostrad. Więcej na ten temat – w “Rzeczpospolitej”.