Sikorski: Spokojnie czekam na postępowanie prokuratury

“Tak zwana kilometrówka, jeżeli o mnie chodzi, była sprawdzona już dwukrotnie, przez dwa szczeble prokuratury. Prokuratura Generalna jest oczywiście ciałem niezależnym. Czekam spokojnie na rezultat kolejnego postępowania” – powiedział marszałek Sejmu Radosław Sikorski w Sejmie. Dodał, że ma nadzieję, że “to przetnie wszelkie spekulacje”.

Jak informowano w poprzedni wtorek, Prokuratura Generalna postanowiła ocenić, czy zasadna była decyzja Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście z marca, gdy odmówiono wszczęcia śledztwa ws. rzekomych nieprawidłowości w rozliczaniu delegacji przez Radosława Sikorskiego.

PG badała akta postępowania sprawdzającego, prowadzonego w marcu z zawiadomienia posła PiS Bartosza Kownackiego. Kownacki zawiadamiał wówczas, że istnieje podejrzenie, iż Sikorski, wówczas minister spraw zagranicznych i parlamentarzysta, wyłudził z sejmowej kasy ryczałt za “kilometrówkę”, czyli przejazdy poselskie prywatnym samochodem, podczas gdy – jak twierdził Kownacki – szef MSZ podróżuje służbową limuzyną w asyście BOR.