Prasówki ze Świata na WOS

Separatyści: w Doniecku zginęło 35 osób

Trzydzieści pięć osób zginęło w Doniecku na skutek ostrzelania ciężarówki, która przewoziła rannych separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Poinformował o tym samozwańczy „ludowy gubernator” obwodu donieckiego Pawło Hubariow.

Tymczasem kierownictwo operacji antyterrorystycznej zaproponowało wszystkim uzbrojonym separatystom w Doniecku złożenie broni, gdyż w przeciwnym razie na obiekty, w których według ustaleń wywiadu się znajdują, zostanie przeprowadzony atak – ostrzegł wczoraj wieczorem szef grupy informacyjnej rządowych sił antyterrorystycznych Władysław Selezniow.

Hubariow napisał na Facebooku, że w Doniecku „z granatnika przeciwpancernego ostrzelano ciężarówkę batalionu 'Wostok’, która przewoziła rannych z lotniska pod flagą pomocy medycznej”. „Według wstępnych danych 35 osób zginęło, 15 jest rannych” – oznajmił.

W Doniecku doszło w poniedziałek do próby zajęcia lotniska. Selezniow informował, że rano zajęło je około 200 uzbrojonych ludzi, „których zasadniczą część stanowili przedstawiciele innych państw”. „Ci, którzy znajdowali się w pomieszczeniu terminalu, zostali zlikwidowani” – oznajmił.