Prasówki ze Świata na WOS

Samolot Malaysia Airlines zawrócił z powodu awarii autopilota

Samolot pasażerski linii Malaysia Airlines lecący ze stolicy Malezji do indyjskiego miasta Hajdarabad został zawrócony z powodu awarii autopilota. Maszyna bezpiecznie wylądowała w Kuala Lumpur – poinformowały w niedzielę w oświadczeniu linie lotnicze.

– Wykryta usterka nie miała wpływu na bezpieczeństwo samolotu, ani pasażerów, jednak kapitan postanowił zastosować środki zapobiegawcze i podjął decyzję o zawróceniu maszyny – napisano w dokumencie. Podkreślono także, że nikt z pasażerów, ani członków załogi nie ucierpiał.

Malezyjskie linie lotnicze zostały w tym roku dotknięte dwoma tragicznymi wydarzeniami, które pogłębiły dotychczasowe problemy ekonomiczne firmy. W południowej części Oceanu Indyjskiego wciąż trwają poszukiwania samolotu Malaysia Airlines, który 8 marca br. w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu z nieustalonych przyczyn zboczył z trasy i zaginął. Na pokładzie było 239 osób.

17 lipca br. 298 osób zginęło, gdy samolot malezyjskiego przewoźnika został zestrzelony nad kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów obszarem na wschodzie Ukrainy.