Prasówki ze sportu na WOS

PZPN nie wybuduje siedziby w Wilanowie. „Nie będzie opłacalna”

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował, że związek nie zbuduje nowej siedziby w warszawskim Wilanowie, tak jak zaplanował Grzegorz Lato. Boniek mówi, że ma ekspertyzy prawników, które wskazują, że inwestycja „nie będzie opłacalna”. Szef PZPN poinformował także, że od 1 stycznia 2014 roku na koszulkach kadry będzie widniało tylko godło państwowe.

Zbigniew Boniek będzie gościem „Faktów po Faktach” w TVN24. Początek o 19.25.

– PZPN nie będzie realizował tego przedsięwzięcia – tak o inwestycji w Wilanowie mówił Boniek po środowym zarządzie Związku. – Przyczyn jest kilka, czasami można popełnić błąd. Nie będzie to opłacalna inwestycja – dodał.

Zostają jeszcze rok

– Zwróciliśmy się do ekspertów. Wyniki analiz są negatywne i uważamy, że trzeba ten problem rozwiązać. Choć będzie się to za nami wlekło – zaznaczył. – Zobaczymy, co można z tym terenem zrobić. Do 1 stycznia 2014 mamy umowę na obecną siedzibę (przy ul. Bitwy Warszawskiej – red.) – dodał Boniek.

Budowa siedziby w Wilanowie miała pochłonąć nawet 60 mln złotych. Nowy prezes od dawna zastanawiał się nad możliwością przeniesienia siedziby PZPN na Stadion Narodowy. Podkreślał, że obecny projekt w Wilanowie jest za drogi, a planowana siedziba za duża.

O PLANOWANEJ SIEDZIBIE PZPN CZYTAJ tutaj.

Tylko orzełek, zmiany kadrowe

To nie jedyne decyzje zarządu PZPN. – Od 1 stycznia 2014 roku cały sprzęt sportowy, ale nie tylko, będzie wyposażony w godło. Będzie na wszystkich dokumentach, papierach związku. A na koszulkach reprezentacji będzie tylko orzełek. Na innym sprzęcie będzie znak sponsora – poinformował Boniek.