Prasówki z kraju na WOS

Prezydent odznaczył funkcjonariuszy BOR

Z okazji święta Biura Ochrony Rządu prezydent Bronisław Komorowski dziękował funkcjonariuszom za to, że zazwyczaj w cieniu służą Polsce, dbając o bezpieczeństwo najwyższych władz. Najbardziej zasłużonym wręczył odznaczenia. Szef BOR meldował gotowość do Euro 2012.
W czasie wtorkowej uroczystości na dziedzińcu Belwederu 50 osób zostało też mianowanych na pierwszy stopień oficerski; wśród nich jest osiem kobiet.

– Cieszę się, że możemy razem, kolejny już raz, spotkać się, aby w sposób szczególny uczcić Biuro Ochrony Rządu i funkcjonariuszy, i powiedzieć parę ciepłych słów pod adresem tych, którzy na ogół starają się być mało widoczni, starają się być gdzieś w cieniu, aby służyć Polsce, zwiększając bezpieczeństwo najwyższych organów władzy państwowej, a także ważnych dla bezpieczeństwa Polski instytucji – powiedział Komorowski.

Złotymi medalami za długoletnią służbę odznaczono cztery osoby: Jana Bogdana, Mirosława Łaszcza, Henryka Myszkowskiego i Marka Stefańskiego, pięć osób – Jacek Karpik, Regina Kępińska, Paweł Pieronkiewicz, Piotr Rękosiewicz i Ireneusz Wasiak – otrzymało srebrne medale.