Prasówki z polityki na WOS

Premier: Ministra Nowaka bronią fakty i liczby.

Ministra transportu bronią fakty i liczby – oświadczył premier Donald Tusk w debacie nad wnioskiem o odwołanie Sławomira Nowaka. Szef rządu nazwał „pustym spektaklem” składanie przez opozycję wniosków o wotum nieufności „bez cienia wiary w ich powodzenie”.

Premier z mównicy sejmowej skrytykował opozycję za – jak mówił – szósty już „spektakl pod tytułem wotum nieufności”.

Jesteście tak znudzeni tym jałowym widowiskiem, że sami nie chcecie w nim uczestniczyć w charakterze widzów. Nie dziwię się zresztą. Wszystko jest tak samo poważne: frekwencja opozycji w ławach sejmowych, poziom argumentacji, partia, która składa ten wniosek i sam wnioskodawca – powiedział szef rządu. – To jest bardzo przykre, że próbujecie angażować emocje i uwagę Polaków w tak mizernym stylu – dodał Tusk.
Wniosek o odwołanie Nowaka przygotowała Solidarna Polska, podpisali się pod nim także posłowie Ruchu Palikota i SLD, a swoje poparcie zapowiedzieli też posłowie PiS.

W czwartek w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministra transportu uzasadniał poseł SP Patryk Jaki.
„Powinniście się wstydzić zarzutów ws. fotoradarów”

Szef rządu odpierając zarzuty Solidarnej Polski ws. fotoradarów powiedział, że „jedynym uzasadnieniem dla tego dokuczliwego dla polskich kierowców przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez skuteczną egzekucję przepisów ograniczających prędkość”.
Premier przedstawiając statystyki wskazywał, że w I kwartale 2013 r. ofiar śmiertelnych wskutek wypadków samochodowych odnotowano 541, w I kwartale 2012 r. – 746, a I kwartale 2007 r. – 1176.