Prasówki z kraju na WOS

Pomorskie: kierowca wjechał pod pociąg na nielegalnym przejeździe. Zginął na miejscu

Po zderzeniu pociągu z autem osobowym, do którego doszło wczesnym popołudniem w okolicy Mikołajek Pomorskich (Pomorskie), zablokowany jest ruch kolejowy na trasie Prabuty-Malbork. Zginął kierowca auta, w które uderzył pociąg.

Jak poinformował Tomasz Szeliga z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku, do zdarzenia doszło na nielegalnym przejeździe kolejowym. Na miejscu jest prokurator i policja oraz straż pożarna.

Zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni Leszek Lewiński poinformował, że – ze względu na prace modernizacyjne, w miejscu wypadku czynny był tylko jeden tor kolejowy, który służył pociągom jadącym w obu kierunkach, w tym poruszającym się na trasie Warszawa-Gdańsk. – Tor ten jest zablokowany i udrożnienie go potrwa z pewnością przynajmniej do godz. 17.00 – powiedział Lewiński.

Dodał, że kolejowy przewoźnik regionalny uruchomił już autobusy, które będą przewozić pasażerów tak, by mogli oni ominąć zablokowany odcinek. – Z kolei pociągi dalekobieżne będą puszczanie objazdami, głównie przez Kwidzyn – powiedział Lewiński.