Prasówki ze sportu na WOS

Piszczek najlepszy w Europie na swojej pozycji?

Łukasz Piszczek znalazł się w doborowym towarzystwie.
Według statystyk specjalistycznego portalu „Whoscored.com” polski piłkarz jest najlepszym prawym obrońcą tego sezonu w Europie i znalazł się w „11” całego sezonu 2011/2012. Znalazło się tam miejsce dla takich piłkarzy jak: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Zlatan Ibrahimovic.

Bieżący sezon jest dla Łukasza Piszczka równie udany, jak poprzedni. Przypomnijmy, że zawodnik Borussii Dortmund został wybrany najlepszym prawym obrońcą Bundesligi i wybrany do najlepszej „11” całych rozgrywek.

W tym sezonie drużyna z Signal-Iduna Park zmierza po drugie z rzędu mistrzostwo Niemiec, a Piszczek jest jednym z wyróżniających się piłkarzy tego zespołu. Zdobył trzy gole i zaliczył aż sześć asyst.

Jego dobrą postawę docenili dziennikarze serwisu „Whoscored.com”, którzy po każdym spotkaniu pięciu najlepszych lig europejskich (Premier League, Primera Division, Bundesligi, Serie A i Ligue 1) oceniają każdego z zawodników.

Reprezentant Polski zgromadził na swoim koncie średnią ocen na poziomie „7.4”, co jest najwyższym wynikiem ze wszystkich zawodników występujących na prawej stronie defensywy. Znaczny wpływ na tak wysoką ocenę miał jego niedzielny występ, za który został oceniony na „9.7”.

Najlepsza jedenastka sezonu 2011/12 według Whoscored.com:

Michel Vorm (7.2) – Łukasz Piszczek (7.4), Giorgio Chiellini (7.5), Lucio (7.5), Philipp Lahm (7.4) – David Silva (7.5), Xavi (8.0), Andrea Pirlo (7.7), Cristiano Ronaldo (8.4) – Lionel Messi (8.8), Zlatan Ibrahimovic (8.3).