Prasówki z kraju na WOS

Pijany 38-latek potrącił policjanta, a potem chciał dać łapówkę

Policjanci z woj. pomorskiego zatrzymali mężczyznę, który potrącił policjanta, staranował radiowóz a na koniec chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Za swoje uwolnienie zaproponował 50 tysięcy euro. Po zbadaniu okazało się, że 38-latek był pijany. O sprawie poinformowało RMF FM.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Małe Chełmy. Policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę. W trakcie sprawdzania danych kierowcy i auta, pasażer zatrzymanego samochodu przesiadł się na miejsce kierowcy i zaczął uciekać.

Kierowca staranował radiowóz. „Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę, kiedy siedział w zamkniętym aucie. Mężczyzna nie chciał jednak otworzyć drzwi. Jeden z policjantów wybił więc szybę. Wtedy mężczyzna gwałtownie ruszył i potrącił policjanta. Drugi z funkcjonariuszy oddał dwa strzały ostrzegawcze” – podaje RMF FM.

Po zatrzymaniu samochodu, kierowca próbował uciekać pieszo. Ostatecznie został zatrzymany i obezwładniony. Mężczyzna miał półtora promila alkoholu. Teraz odpowie za czynną napaść na policjantów i próbę ich przekupienia.