Prasówki z kraju na WOS

Ostatnie ekshumacje: NPW zaprzecza doniesieniom mediów

Naczelna Prokuratura Wojskowa zaprzecza, by w wyniku ostatnich ekshumacji wykryto pomyłkę polegającą na zamianie ciał więcej niż dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej. W ten sposób zdementowała doniesienia wPolityce.pl. Portal ten poinformował, że wciąż nie wiadomo, gdzie znajdują się zwłoki ks. prof. Ryszarda Rumianka, które miały być w grobie ks. Zdzisława Króla. Według wPolityce.pl, w grobie ks. Króla znaleziono trzecie ciało.

Naczelna Prokuratura Wojskowa przed kilku dniami potwierdziła, że doszło do kolejnego „błędu Rosjan” i że ciała księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla – kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej – którzy zginęli w tragedii smoleńskiej, zostały zamienione.

 

Jak donosił portal wPolityce.pl, w grobie ks. prof. Rumianka spoczywało ciało śp. księdza Zdzisława Króla, ale w grobie śp. księdza Króla nie było ciała śp. profesora Rumianka, tylko zupełnie inne. Nie wiadomo czyje. Według wPolityce.pl rodzina księdza Ryszarda Rumianka do dziś nie wie, gdzie znajduje się ciało ich bliskiego.

„Wiemy jedynie, że spoczęło w niewłaściwym grobie, ale w którym, gdzie leży, kiedy zostanie to stwierdzone – nie wiadomo. Na pewno nie spoczywało w grobie śp. księdza Króla” – powiedział wPolityce.pl proszący o anonimowość członek najbliższej rodziny.

Pośrednim potwierdzeniem tych doniesień miała być informacja, że ponowny pogrzeb śp. ks. Zdzisława Króla już się obył, a o ponownym pochówku śp.profesora Rumianka nie ma na razie mowy.