Prasówki ze Świata na WOS

Nie żyje Margaret Thatcher

– Była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher zmarła rano w następstwie udaru – poinformował rzecznik rodziny lord Tim Bell, powołując się na rodzinę. Miała 87 lat. Trzykrotnie była premierem brytyjskiego rządu w latach 1979-1990.

 

– Z wielkim żalem Mark i Carol Thatcherowie zawiadomili, że ich matka baronessa Thatcher zmarła dziś rano w następstwie udaru – poinformował rzecznik.

Z informacji podanych przez rodzinę wynika, że Thatcher zmarła „spokojnie”. Wkrótce bliscy byłej premier mają wydać szersze oświadczenie w sprawie jej śmierci.

Tak będzie wyglądać ostatnia droga Margaret Thatcher

Ceremonia pogrzebowa byłej premier będzie miała miejsce w Katedrze św Pawła w Londynie. Kancelaria premiera na Downing Street wydała oświadczenie, iż Margaret Thatcher zostanie pochowana z honorami, z ceremoniałem wojskowym. Pogrzeb będzie miał taką oprawę i ceremoniał, jak pogrzeby Królowej Matki i księżnej Diany. Po oficjalnej ceremonii nastąpi prywatne pożegnanie byłej premier i złożenie do grobu. Zgodnie z własnym życzeniem, Thatcher zostanie pochowana w rodzinnym grobowcu.