Prasówki z kraju na WOS

Na Narodowym zerwał się sufit nad wejściem

Zerwał się sufit nad jednym z wejść na Stadion Narodowy w Warszawie – poinformowało na swojej stronie internetowej Radio ZET. Do rozpoczęcia Euro 2012 pozostał niecały miesiąc.

Wykonawca naprawił już usterkę na własny koszt, a przy okazji sprawdza także sufity nad pozostałymi wejściami na stadion, których jest 17. Podczas wypadku nikomu nic się nie stało.

Już w najbliższy piątek UEFA przejmie od Polski wszystkie obiekty, które będą arenami podczas Euro 2012. Za niespełna miesiąc rozpoczną się natomiast mistrzostwa Europy.

Narodowe Centrum Sportu opublikowało komunikat dotyczący zdarzenia. Wynika z niego, że usterkę wykryto już w niedzielę.

Oto treść komunikatu NCS:

„W niedzielę 6 maja Narodowe Centrum Sportu stwierdziło usterkę polegającą na naderwaniu części podwieszonego sufitu w jednym z wejść na Stadion Narodowy. Usterka nastąpiła w wejściu na sektory D14 – 15. Sufit podwieszany stanowi jeden z elementów wykończeniowych wejścia.

Wewnętrzny zespół NCS, generalnego wykonawcy oraz projektanta przeanalizował możliwe przyczyny usterki oraz w trybie natychmiastowym wezwał Generalnego Wykonawcę do usunięcia usterki na koszt własny.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną usterki był wadliwie przeprowadzony montaż elementów podtrzymujących po pracach instalacyjnych prowadzonych w tym wejściu.

Prace naprawcze (prawidłowy montaż sufitu) rozpoczęły się w poniedziałek popołudniu i zakończyły się w środę 9 maja.

Jednocześnie wewnętrzny zespół NCS, generalnego wykonawcy oraz projektanta prowadzą szczegółowe ekspertyzy montażu sufitów podwieszanych w pozostałych wejściach na stadion w celu potwierdzenia jakości i prawidłowości wykonania. Całość wyników ekspertyz prowadzonych przez zespół znana będzie do piątku.”