Prasówki z kraju na WOS

Kaczyński: To drwienie sobie z Polski degraduje i niszczy nas jako naród

Jarosław Kaczyński zapowiedział we Wschowie, że jego partia przedstawi projekt ustawy związany z finansowaniem służby zdrowia z budżetu państwa. Nawiązał również do zbliżającej się trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. „My chcemy prawdy, bo jeśli Polska do tej prawdy nie dojdzie, to z Polską będzie można zrobić wszystko” – mówił prezes PiS.

Kaczyński, który w weekend spotyka się z mieszkańcami małych miejscowości w Lubuskiem i Wielkopolskiem, mówił, że decentralizacja NFZ – proponowana przez rząd – niczego nie zmieni.

„Lekarze powinni dobrze zarabiać, ale…”

PiS ma inny pomysł na finansowanie służby zdrowia z budżetu, gdzie – wskazywał – suma na służbę zdrowia jest większa. „Ale nie w ten sposób, że nie zwiększamy składki, tylko różne fundusze koncentrujemy w tych pieniądzach, które mają iść na służbę zdrowia i jednocześnie wchodzi to do budżetu jako część wydzielona i pod specjalnym nadzorem” – wyjaśnił Kaczyński. Lider PiS mówił także, że komercjalizacja i prywatyzacja szpitali nie jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów. Tłumaczył, że w tym przypadku o działalności jednostek służby zdrowia decyduje zysk, a nie dobro ludzi.

 

Jego zdaniem lekarze powinni dobrze zarabiać, ale – jak mówił – „pewna granica musi zostać wprowadzona”.

Mówiąc o ochronie zdrowia lider PiS podkreślił, że w przypadku ratownictwa medycznego tego typu usługi powinny być świadczone przez państwowe jednostki. „Nasza propozycja jest tutaj prosta. Mamy Straż Pożarną – korpus PSP, musi być taki sam korpus, można powiedzieć straży medycznej – pogotowia ratunkowe” – powiedział Kaczyński. Dodał, że to musi być zapewnione wszędzie i musi być państwowe.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-kaczynski-to-drwienie-sobie-z-polski-degraduje-i-niszczy-nas,nId,952559?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome