Prasówki z polityki na WOS

Kaczyński ogłasza polityczny rozejm

Prezes PiS uznał, że to gigantyczny skandal, że z loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym nie skorzysta ani prezydent Bronisław Komorowski, ani premier Donald Tusk. Lożę za blisko 5 mln zł wykupił rosyjski miliarder, Roman Abramowicz. – Mam nadzieję, że czas Euro będzie czasem pokoju – powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej ws. Euro 2012. – Kibicuję jednej drużynie, jest to drużyna polska – zadeklarował prezes PiS.

Jako zaszczytne uznał Kaczyński porównanie go do trenera Górskiego. – Ja popieram pana premiera już od dwóch lat. W PiS, z którym jest mi bardzo po drodze, panuje taka atmosfera jak wśród „Orłów Górskiego”. Pan premier jest Kazimierzem Górskim polskiej polityki. Mam nadzieję, że pańskie „orły” wygrają – powiedział Jan Tomaszewski, b. bramkarz polskiej drużyny.

– Chcemy, żeby to był spokojny czas. Bez żadnych warunków PiS będzie tej reguły przestrzegało. Oczekujemy, że nasi partnerzy także będą tej reguły przestrzegali – powiedział prezes PiS. – Nasza postawa ma charakter bezwarunkowy – zaznaczył.

Szef PiS podkreślił, że jego deklaracja dot. niezakłócania przebiegu Euro 2012 dotyczy tylko ugrupowania, którego jest liderem. „Nie ma zawieszenia praw obywatelskich na czas Euro” – podkreślił. Dodał, że PiS rozumie determinację Solidarności, która nie wyklucza protestów w trakcie mistrzostw. „Nie chcemy udzielać nikomu rad. Zdecydują, jak uważają” – powiedział.