Prasówki z kraju na WOS

Jarosław Kaczyński: wolność w Polsce jest zagrożona

Wolność w Polsce jest zagrożona, a niepodległość kwestionowana – mówił lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, informując jednocześnie o szczegółach Marszu Niepodległości i Solidarności, który odbędzie się 13 grudnia.

Jak mówił Kaczyński, marsz będzie zwrócony przeciw negatywnym tendencjom, jakie dziś dzieją się w Polsce. – Jest to marsz, którym z jednej strony pamiętamy, pamiętamy to, co wydarzyło się 31 lat temu. Z drugiej strony mówimy o bardzo, bardzo negatywnych zjawiskach obecnego czasu, ale przede wszystkim myślimy o przyszłości. Myślimy o tym, że Polska (…) może się zmienić, a więc się zmieni i to zmieni się na lepsze, że będziemy mieli wolny, solidarny, niepodległy kraj – podkreślił lider PiS.

Według Kaczyńskiego wolność w Polsce jest „na różne sposoby zagrożona”. – Dziś polska niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana. Są i tacy, którzy mówią, że trzeba wyrzec się polskości i nie spotykają się w głównym nurcie mediów ze sprzeciwem, z oporem. Wręcz przeciwnie, często są traktowani bardzo poważnie, a o krytyce nie ma żadnej mowy – wskazał.