Prasówki z polityki na WOS

Czworo wojewodów podało się do dymisji

Szef MAC Rafał Trzaskowski poinformował, że w związku z przeglądem wojewodów czworo z nich podało się do dymisji – z Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego, Śląskiego i Lubelskiego. Zapewnił, że kandydaci na ich następców mają duże doświadczenie.

– Dokonaliśmy przeglądu pracy wojewodów – czwórka wojewodów podała się do dymisji, dlatego że chcą podjąć nowe wyzwania w życiu – powiedział Trzaskowski na wspólnej z Donaldem Tuskiem konferencji prasowej, poświęconej planom MAC.

Wojewodę dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupę ma zastąpić Tomasz Smolarz. Następcą wojewody lubelskiego Jolanty Szołno-Koguc ma być Wojciech Wilk.

Na stanowisku wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka ma zastąpić Piotr Litwa, Marcina Zydorowicza – wojewodę zachodniopomorskiego – Marek Tałasiewicz.

Trzaskowski zarekomendował też zmianę na stanowisku wicewojewody warmińsko-mazurskiego – Jana Maścienicę zastąpi b. wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge.

Do czasu ogłoszenia zmian na stanowiskach wojewodów, media informowały jedynie o zmianach w Lublinie i na Dolnym Śląsku. Z kolei premier we wtorek mówił, że do zmian dojdzie być może w dwóch-trzech przypadkach.