Prasówki ze Świata na WOS

Białoruskie linie lotnicze: Pomagamy Rosjanom w szybszych powrotach

Białoruskie linie lotnicze „Belavia” twierdzą, że pomagają w szybszych powrotach z Polski do domu niektórym rosyjskim kibicom.
Kibice podobno zwrócili się do przedstawicielstwa „Belavii” w Warszawie o umożliwienie szybszego wylotu, bo jak tłumaczyli czują się zastraszeni po wtorkowych starciach pseudokibiców w Warszawie.

Ihar Czarhiniec, wicedyrektor białoruskich linii lotniczych powiedział, że niektórzy Rosjanie, którzy przylecieli do Warszawy białoruskimi liniami lotniczymi poprosili o umożliwienie szybszego powrotu do domu.

– Niektóre osoby z rosyjskiej grupy kibiców, którzy korzystali z naszych usług oświadczyli, że nie mogą dłużej przebywać w Polsce, gdyż obawiają się o swoje życie – mówił Czarhiniec białoruskim mediom.

Urzędnik nie uściślił jednak ilu dokładnie rosyjskich kibicow zadeklarowało chęć szybszego powrotu do domu.

W jednym z wywiadów mówił jedynie, że chodzi o „dużą grupę”. Stwierdził, że niektórzy z kibiców mieli „jawne ślady po pobiciach”.

Czarhiniec podkreślił, że nie chodzi tu o dodatkowy rejs, a jedynie o możliwość wcześniejszego wylotu z Polski na podstawie już wykupionych biletów.