Prasówki ze sportu na WOS

ATP w Paryżu: Jerzy Janowicz zmusił do poddania Janko Tipsarevicia!

Dziewiąty w rankingu światowym Serb Janko Tipsarević został rozbity przez Jerzego Janowicza w ćwierćfinale prestiżowego turnieju tenisistów w Paryżu. Przy stanie 4:1 w trzecim secie Serb poddał się i kciukiem podniesionym w górę docenił klasę Polaka!

Walkę z Tipsareviciem Janowicz zaczął nerwowo. Popełniał sporo niewymuszonych błędów i przegrał pierwszego seta 3:6. Od drugiego seta oglądaliśmy Polaka walczącego jak lew, rażącego asami serwisowymi, skrótami i wspaniałymi atakami z forhendu wzdłuż linii w pełnym biegu. Jerzy wygrał 6:1 i o awansie rozstrzygnie trzeci set.

Tipsarević, po pięciu przegranych z rzędu, wygrał pierwszego gema w trzecim secie przy swoim podaniu. Później jednak został dwa razy przełamany przez fenomenalnego Janowicza i mieliśmy 4:1! Wtedy Tipsarević poprosił o pomoc lekarza. Medyk sprawdził jego węzły chłonne, zaglądnął na język. Zawodnik wrócił do gry, ale za moment, przy stanie 40:0 dla Janowicza, Serb poddał mecz i pogratulował Jerzemu!
anowicz dotychczas zajmował 69. lokatę, ale awansuje teraz co najmniej do piątej dziesiątki. W hali Bercy wygrał m.in. z Andym Murrayem. Ta wygrana była najgłośniejszym jak dotąd wydarzeniem turnieju, w którym pula nagród wynosi 2,43 mln euro. Zdjęcia rozradowanego Polaka, który odniósł największy sukces w karierze, zdobiły i stronę internetową ATP, i oficjalny portal paryskiej imprezy.

W stolicy Francji Janowicz wygrał już pięć spotkań, gdyż do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje. Oprócz słynnego Brytyjczyka, pokonał m.in. innych graczy z czołowej „20” świata – Niemca Philippa Kohlschreibera i Chorwata Marina Cilica.

Półfinałowym rywalem Janowicza będzie Francuz Gilles Simon.